Kam asi..kam asi..

9. května 2010 v 20:17 | Zuzulin |  Megaobsáhlé,nezařaditelné
filmactor
..doletí?

To bylo ještě ráno. Černý pták, zdající černý - proč by nebyl černý? Navíc, spousta ptáků je černých. Nebo není?
Každopádně v té vteřině nemohl být jiný, než černý.
Další problém - nebyla to ona? V téhle zimě jí asi "nedráždil" pud rozmnožování, ale kdyby sluníčko vyhřívalo na dvacet, měla by ho už?
O ptáky jsem se naposledy zajímala..Minulý rok na Vrbenských rybnících..Asi proto, že ten "průvodce" byl tak milý, a já se chtěla předvést.
Ale vůbec to žena být nemusela, takže bych tomu vteřinovému stvoření nadále říkala: "Černý pták"
Má zajímavě dlouhý příběh.
Vlastně takový - v mém okně a ve zmenšeném pohledu z něj, beremeli v úvohu oční rozměr, se na již zmíněnou vteřinku objevila černá tečka, bez měřítka asi milimetrová, s měřítkem bych řekla tak patnácticentimetrová. Úvahou o tom, že to na pozadí bylo relativně velké, jsem uhodla, že to nebude žádné spadlé smítko z vesmíru či od sousedů, ale pták, přičemž jsem si ještě dodala, že to létalo. Odhadla bych vlaštovku, kdybych si byla jistá hnízdem u sousedů. Měli pro ně CELÝ POKOJ. Och..Miluji vlaštovky..
Obzvláštnila mne. Letěla přesně do obrácené dopravní značky Zatáčka vlevo. Zkrátka, jak spadlá. Jsem si ale jistá, že se jí nic nestalo a prostě jen...letěla. A že to prý mají ptáci lehký? Jo. Ten kdo nemá tak suprověvyvinutý mozek jako člověk, aby dokázal cítit a dělat si podle toho náladu..životní kroky..den, to má lehký. Ale prozatím bych si nechala duši člověka. Celkem mi vyhovuje.

Nebo duši Planety? Taky byste se chtěli narodit ještě jednou, a pamatovat si předchozí život?
filmactorZajíce, volby se blíží, přede mnou hnijou dvě slupky od banánů a do okna mi nemilosrdně vráží na tisíce kapek. Bolí je to?

A nebylo už bolesti dost..?
Co tvá tvář,
v zemi hojící..
lásky?
ty bojující,
či hořící
touhou..
vyhrát?
či já, smělý,
krčící v koutě -
bezradný?
kdo za to může?
kdo nám to poví?
a kdo to žije?
kdo to pochopí?
šedá obloha
a spousta otázek,
bílá tvář a jedna odpověď..

nevím
ale chci

Začíná na mne doléhat puberta - hrozně. Vůbec se mi to nelíbí. Nikdy v životě mi snad tolik nezáleželo na vzhledu. Srovnávání s ostatními, a taky obrovská touha zažít něco jinak či znovu. Láska, nepřiznaná. Místo - I love you však I am not. Protože to tak nechci. Jo a taky facebook, a hrozná nenávist k tomu. A jsem pesimistický optimista. Ne. Pesimisticky naladění realistický optimista. Do háje. K čemu to? Prší, mně je zima, ale proč bych zavírala? Všude barvy a ... konečně zavřela. Jo a nuda. N, U, D a N. N = nesměle U = úžasný D = divoch A = aspirin
Och máj gaš. To by chtělo film (stékající kapky na pozadí modročerných mraků)
A bůůůů...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nes-sa Nes-sa | Web | 10. května 2010 v 14:33 | Reagovat

Taky mám ráda vlaštovky..a taky mě těší, že si ščteš é články :-)

Děkuji

2 Vendee Vendee | Web | 11. května 2010 v 20:42 | Reagovat

Wow, to musíš mít docela náladu "do hloubky"...

Už jsem přemýšlela, jaké by bylo narodit se do nového života a přitom si pamatovat tento život...záleželo by docela na tom, jestli se znovu narodím jako holka nebo jako kluk - chtěla bych zkusit být klukem, to by mohlo být vskutku zajímavé - hlavně to srovnání s bytím v holčičím těle :-)

Déšť mě poslední dobou docela dost deptá - rozleptává moji nadšenou náladu a přijde mi, že jsem přeci jen měla na prvního Máje skočit na toho kluka, protože bych si teď nepřišla najednou tak seschlá...:-D

3 myšmamá myšmamá | E-mail | Web | 15. května 2010 v 22:33 | Reagovat

HELP ! HELP ! já chci sluníčkóóóóóóó!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama