K blogu a správě blogu

Pět úkolů, pět měsíců

3. srpna 2009 v 11:25 | Zuzulin
K soutěži na blog.blog.cz, ale i pro své osobní účely.


1.Chtěla bych na svém blogu zlepšit dojem. Chtěla bych, aby každý návštěvník poznal, jaký můj blog je a co na něm asi najde. Aby si udělal rychlou představu.
První dojem není lehké naprogramovat, aby byl hned na pět hvězdiček. A já ani nechci, aby se dojem hned usuzoval z designu, ale i z dojmu, z prvního pohledu na článek, články. Chtěla bych mít články dobře zarovnané, používat kurzívu i tučné písmo a obrázky.

2.Taky bych chtěla změnit komentáře - ať u žádných článků nestojí prázdné formuláře a tlačítko POSLAT ať není zanesené prachem.
Návštěvnost si pokusím vybudovat originálními články a designem, ale také názory k ostatním blogům.

3.Ustálit se v tématech mých článků a vždy alespoň s jedním vlastním obrázkem.
Chci se naučit psát články podle kritérií autorského klubu, i kdybych se tam nedostala. Mít články originální, s opravdovou myšlenkou a zážitkem..Protože můj život je plný zážitků! Chtěla bych psát hodně básně, povídky a malovat. Co nejvíce se vyvarovat deníčkům, které mohu zakomponovat do článku s mým novým namalovaným obrázkem.


4.Všechno se točí okolo článků. Já si teda ještě to třetí kolo zaplatím.
Chtěla bych, aby články na mém blogu mě originální a přitahující nýzev a správnou rubriku.
Na název bych se chtěla naučit připravovat se stejně jako na samozný článek, nebrat ho jako povinn titulek. A aby článek měl svoje místo, rubriku. Proto se musím odnaučit při každé změně menu tvořit další dvě rubriky...

5.A na závěr taková maličkost.
V mém obrázku v zápatí se mi záhadným způsobem dostal na levý okraj nežádoucí hnědý pruh, který kazí všechnu zápatící atmosféru. Všimla jsem si toho až na blogu. Jsem moc líná na to, abych otevřela PF, s za pár vteřin měla otravný pruh z krku. Jenže se mi nechce to předělávat..A protože si nemyslím, že bych chtěla do zimy design měnit, do Vánoc chci stihnout tedy alespoň tohle...

Jak já to všechno ráda překopu

30. července 2009 v 19:42 | Zuzulin
Když usínám, nebo se dívám na nějaké opravdu vydařeně originální blogy, představuji si, jak za pár dní bude takový i můj.. Hezký design, i když už jsem dlouho předtím usoudila, když budu mít originální články, že na to nezáleží, ale přesto na něm stále a stále pracuji, nápady a nové fotografie, úryvky z mých psaných "japonských" komixů a hlavně spoustu ohromených návštěvníků, z originality a mé fantazie. A ono stále nic ... Mám rozmazaný obrázek o přehledném menu, a chci začít u rozcestníků - zatím se mi ale vždycky podařila jenom zaplnout Tomáše Kluse, kterýho poslední dobou poslouchám čím dál tím víc, tudíž se nikam jinam nedostanu ...

Ach, jak ráda bych vám napsala o táboře, o Filmový škole v UH, o mých pocitech a zážitcích..

Jenže, nemám na to odvahu, chce to motiv. Motiv kterými chybí. Chybí chybí a není to chyba. Je to jen nedostatek, který se snadno zaplácá maltou..

"Navěku věků buď mou!!"

Oni si to uvědomí

11. dubna 2009 v 10:09 | Zuzulin

Takže, přispěju k mezinárodní blogařské vzbouře ke změnám, kterými blog prošel. Mám adminy ráda a zajisté - neudělali to schválně. Ale, nedomysleli to. Jejich genialita a přístroje na elektřinu to však dají zpět do pořádku, aby byli zasejc všichni blogaři spokojení. A protože se na už na většině blogů omývá stále a dokola, nevidím žádný další důvod, proč o tom diskutovat i na tamto nezávislém blogu :-)
 
 

Reklama